اپ سرآشپز ایمان | Chef Imanدسترسی آسان‌تر
سرآشپز ایمان | Chef Iman
سرآشپز ایمان | Chef Iman

مشاوره و راه اندازی رستوران

مشاوره و راه اندازی رستوران

مقدمه

در صورتی که قصد راه اندازی رستوران داشته باشید این مقاله اطلاعات بسیار کاملی را در اختیار شما قرار می‌دهد تا بدون صرف هزینه‌های گزاف و با در نظر گرفتن تمام عوامل مهم در مشاوره و راه اندازی رستوران برای این امر اقدام کنید. علاوه بر این مقاله، برای اطلاعات بیشتر میتوانید با ما تماس بگیرید یا اینکه فرم زیر را تکمیل بفرمائید تا در اولین فرصت برای خدمت‌رسانی به شما اقدام کنیم.

فرمی برای نمایش انتخاب نشده است.

تعیین تعداد ستاره‌های رستوران


در قدم اول پیشنهاد میکنیم برای رستوران خود و اینکه قرار است چند ستاره باشید، هدفگذاری کنید. چرا که سطح و گرید رستوران در تصمیم‌گیری‌های بعدی شما بسیار مهم است. معمولا" و بر اساس رتبه‌بندی استاندارد جهانی، رستوران‌ها از 1 تا 5 ستاره سطح‌بندی میشوند. دلایل موثر بر سطح رستوران عبارت است از مجموعه‌ای از عوامل کیفی من جمله : کیفیت و قیمت منو و غذاهای رستوران، کیفیت سرویس‌دهی و مشتری‌مداری، امکانات رستوران و ... .

به عنوان صاحب کسب‌وکار برای راه‌اندازی رستوران لازم است تا بر اساس شرایط و عوامل تاثیرگذاری که در ادامه مطرح می‌شود اقدام به هدفگذاری برای مجموعه خود داشته باشید. این عوامل بسیار مهم عبارتند از:


  • وضعیت مکانی رستوران ( سطح مردم محله و مساحت در نظر گرفته شده)
  • وضعیت مشریان بالقوه رستوان( توانایی مالی، فرهنگ اجتماعی، نیاز و سطح انتظار)
  • وضعیت رقبای رستوران(از لحاظ تعداد مشتری، سهم از بازار و فروش).

در صورتی که در خصوص موارد بالا نیاز به مشاوره و راهنمایی بیشتر برای راه اندازی رستوران داشته باشید، میتوانید از کمک مشاوران و متخصصان ما بهره‌مند گردید.


هزینه راه اندازی رستوران

هزینه راه اندازی رستوران


قدم دوم پیش‌بینی هزینه‌های ناشی از سرمایه‌گذاری در راه اندازی رستوران است. که این هزینه‌ها به دو بخش اصلی تقسیم می‌شوند که عبارتند از:


هزینه‌های ثابت : 1- هزینه‌های مربوط به تجهیزات و لوازم آشپزخانه صنعتی. 2- هزینه‌های مربوط به مکان و امکانات اولیه فضای رستوران(دکور، میز و صندلی، سیستم تهویه،تابلو سر در ، مجوزهای دولتی و ...)

هزینه‌های متغیر : هزینه تبلیغات، هزینه پرسنل، هزینه آب ‌و برق ‌و گاز، هزینه مواد اولیه

نکات طلایی قبل از راه اندازی رستوران

نکات طلایی قبل از راه اندازی رستوران  

                       

در قدم سوم قصد داریم شما رو با مراحل مختلفی که ممکن است در تصمیم‌گیری نهایی شما تاثیر داشته باشد، آشنا کنیم.


  • انتخاب سرآشپز: اولین و مهم ترین مرحله برای افتتاح رستوران انتخاب سرآشپز مناسب است ،که در تمامی مراحل زیر به عنوان مشاور اصلی در کنار شما باشد،معمولا در ایران به این نکته چندان توجهی نمشود ولی بهترین زمان انتخاب سرآشپز قبل از شروع هر کاری است.


  • تعیین موقعیت مکانی و اتنتخاب کانسپت (بصورت همزمان) : پس از هدفگذاری اولیه سطح رستوران باید همزمان با انتخاب لوکیشن و مکان رستوران ،انتخاب کانسپت را انجام دهید و این از مهم ترین مواردی است که نیاز به تحقیقات بازار و جمع اوری اطلاعات دارد.


  • تعیین اسم برای رستوران: پیش‌نیاز این مرحله، مشخص کردن عوامل مربوط به قدم اول است. یعنی پس از اینکه شرایط مکانی رستوران، مشتریان و رقبا بررسی شد، باید برای تعیین نام رستوران اقدام کنید. پیشنهاد میکنیم اولویت در انتخاب اسم در نظر گرفتن ارزش پیشنهادی کسب‌وکار برای مشتریان باشد چرا که تاثیر زیادی در فروش خواهد داشت.


  • برنامه‌ریزی برای مسائل فنی و تاسیسات رستوران: پس از هدفگذاری اولیه سطح و گرید رستوران باید برای طراحی پلن نحوه جایگذاری وسایل، ابزارآلات و دستگاه‌های فنی و همچنین پرسنل رستوران اقدام کرد. همچنین مسائل مربوط به تاسیسات از جمله خطوط گاز، آب، برق و تلفن نیز باید توسط متخصصین فنی بررسی گردد تا از خطرات احتمالی پیشگیری شود.


  • طراحی منوی رستوارن: در این بخش نیز پس از اینکه کانسپت کلی رستوران مشخص شد باید بر اساس سلیقه و نیاز مشتریان، توانایی پرسنل و هدف مجموعه اقدام به طراحی منو کنید. در این مرحله عواملی همچون طبع غذایی، فرهنگ، ذائقه مشتریان از عوامل تاثیرگذار است.


  • آموزش منابع انسانی: به عنوان یک اصل کلی در سازمان‌های بزرگ و کوچک، آموزش پرسنل وکارکنان جزو مهم‌ترین عوامل است. آموزش مباحث مشتری‌مداری و ارتباط با مشتری برای آن دسته از پرسنلی که مستقیما" با مشتریان سروکار دارند باید اولویت بحث مشاوره و راه اندازی رستوران باشد. آموزش فنی و استفاده از افراد با تجربه به عنوان اشپز و سراشپز، توانمندسازی کارکنان بخش آماده سازی و تهیه غذا در داخل آشپزخانه را به همراه خواهد داشت. پیشنهاد میکنیم برای مدیریت و خدمت‌رسانی بهتر مشتریان دوره‌های اموزشی به‌روز به صورت مداوم برای کارکنان خود در نظر بگیرید تا نمره رضایت مشتریان کسب‌وکار شما بالاتر برود.


طراحی داخلی و دکوراسیون رستوران: یکی دیگر از عوامل مهم که در جذب مشتری و بهره‌وری رستوران تاثیر دارد و باید در هنگام راه‌اندازی رستوران مورد توجه قرار گیرد، بحث طراحی آشپزخانه صنعتی و دکوراسیون فضای سرویس‌دهی به مشتریان است.


بهترین زمان برای طراحی آشپزخانه صنعتی بعد از طراحی منو رستوران و قبل از اجرایی دکوراسیون داخلی است؛ به این خاطر که در زمان اجرای جزئیات دکوراسیون رستوران زمان برای کار در آشپزخانه و تست های مربوطه فراهم است. به دلیل اینکه طراحی رستوران،طراحی آشپزخانه و طراحی منو با هم مرتبط هستند، بهتر است در طراحی، هماهنگی و ارتباط مناسبی بین آنها برقرار شود.


این مرحله به عواملی همچون کانسپت اصلی رستوران، میزان سرمایه‌گذاری و نظر مدیریت رستوران بستگی دارد و از انجایی که به مباحث روانشناسی، رفتار مشتریان و معماری مرتبط است، پیشنهاد میکنیم از متخصصین مربوطه قبل از راه اندازی رستوران مشاوره بگیرید.


متخصصین ما نیز هر لحظه آمادگی دارند تا پاسخگوی سوالات شما درباره موضوعات مرتبط با مشاوره و راه اندازی رستوران باشند. از طریق بخش تماس با ما  یا تکمیل فرم زیر آماده پاسخگویی و خدمت‌رسانی هرچه‌بیشتر به شما هستیم.

فرمی برای نمایش انتخاب نشده است.
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سرآشپز ایمان | Chef Iman می‌باشد.
طراحی شده باویترینویترین